• Textová podstrana

• Vyhodnotenie literárno-výtvarnej súťaže Hollého kolíska maľovaná

Regionálna súťaž Hollého kolíska maľovaná, ktorú organizuje Základná škola Jána Hollého Borský Mikuláš v spolupráci s obcou Borský Mikuláš, sa v tomto školskom roku konala v období od 1. 2. 2023 do 6. 6. 2023. Do literárnej časti súťaže svojimi básňami, poviedkami a rozprávkami prispelo až 35 autorov a do výtvarnej časti súťaže sa zapojilo 193 detí a žiakov z MŠ, ZŠ, ZUŠ a CVČ z okresov Senica, Skalica a Malacky.

Vyhodnotenie II. ročníka súťaže sa uskutočnilo dňa 16. 6. 2023 a odborná porota vybrala ocenené práce podľa jednotlivých kategórií bez určenia poradia. Kresby a maľby hodnotili: Mgr. Gerda Fodorová, Mgr. Anna Fodorová a Mgr. Simona Šedivá a literárne práce posudzovali: Mgr. Anna Fodorová a Alena Vaňková.

Všetky práce sú naozaj originálne a bolo veľmi ťažké vybrať tie najlepšie. Výtvarné a aj literárne diela dokazujú, že deti sa o život a rodisko básnika Jána Hollého zaujímajú a chcú sa o ňom dozvedieť čo najviac. Autori vo svojich prácach najčastejšie opisovali a znázorňovali prírodu a lesy Borskej nížiny, ale i kultúrne pamiatky, folklór a tradície obce Borský Mikuláš.

Vyhodnotenie súťaže.pdf

Ďakujeme všetkým deťom, žiakom a pedagógom za prejavený záujem a zaslanie príspevkov do súťaže. Ocenení žiaci získavajú diplom a vecné ceny, ktoré venovala obec Borský Mikuláš, ceny budú víťazom zaslané poštou.

Výstava vybraných prác je nainštalovaná v I. pavilóne ZŠ a jej prvými návštevníkmi boli deti z MŠ Borský Mikuláš, ktoré si zároveň prevzali svoje ocenenia. Virtuálna prehliadka súťažných prác bude zverejnená v najbližších dňoch na webstránke školy.