• Ocenenie žiakov našej školy

• Vyhodnotenie súťaže Hollého kolíska maľovaná a ocenenie žiakov našej školy

Literárno-výtarná súťaž Hollého kolíska maľovaná prebiehala na regionálnej úrovni v období od 02.02.2022 do 31.05.2022. Vyhlasovateľom I. ročníka súťaže bola OBEC BORSKÝ MIKULÁŠ a organizátorom ZÁKLADNÁ ŠKOLA BORSKÝ MIKULÁŠ.

V I. ročníku literárno-výtvarnej  súťaže boli ocenení i žiaci našej školy.

Vo výtvarnej oblasti spomedzi 232 výtvarných prác z celého regiónu získali ocenenie –

Klára Štefková z 2.A za prácu: ,,Šabliari“ a Tamara Biksadská zo 7.A za prácu s názvom: ,,Pohľad na dedinu“.

Martin Šajdík z 2.A získal až dve ocenenia – za svoju krásnu výtvarnú priestorovú prácu: ,,Ságelská studnička“ a za báseň: ,,Borský Mikuláš“.

V kategórii starších žiakov v literárnej oblasti boli úspešní –

Lukáš Černý za prácu: ,,Záhorie„ a René Vanek zo 6.B za prácu: ,,Obec v srdci Záhoria“. Títo žiaci získali z našej školy najviac bodov spomedzi 29 literárnych prác.

Čestné uznanie poroty za účasť v súťaži vo výtvarnej oblasti získali: Laura Bízková z 1.A,

Adam Jurkovič z 1.A, Karin Macková zo 4.B, Naďa Patvarická  z 5.A, Lea Sláviková zo 7.A, Adriána  Gazárková z 8. A,  Michaela Orgoňová zo7.A  a Margita Štefková z 5.B.

Čestné uznanie poroty za účasť v literárnej oblasti získali: Tamara Biksadská zo 7.A, Kolektív žiakov 5.A, Matúš Sekáč zo 7.A, Nikol Bilková zo 7.A a Lucia Hasáková z 9.A.

Oceneným žiakom srdečne blahoželáme a všetkým súťažiacim v obidvoch oblastiach ďakujeme za krásne práce.

Ďakujeme odbornej porote vo výtvarnej oblasti v zložení – Mgr. Gerda Fodorová, Ing. Miroslav Mihál a v literárnej oblasti v zložení – p. učiteľka Alena Vaňková, Mgr. Anna Fodorová za hodnotenie a posudzovanie všetkých prác.

Zároveň ďakujeme OÚ Borský Mikuláš za poskytnutie vecných cien pre víťazov, pánovi Jánovi Dobiášovi (AUTOPLACHTY s.r.o.) za tlač samolepiek a pani Irene Hyžovej (Mäsiarstvo Irena Hyžová) za venovanie sladkých odmien pre všetkých ocenených.